Wulkany i ludzie (EN: Volcanoes and humans)

Version lg obrazeknalekcje
FINISHED

Wulkany i ludzie (EN: Volcanoes and humans)

Od zarania dziejów, w Arktyce i poza nią, towarzyszą nam wybuchy wulkanów. Lekcja "Wulkany i ludzie" przedstawia 8 przykładów wulkanów, które wpłynęły na społeczeństwo ludzkie. Prezentacja zaczyna się od krótkiego omówienia mechanizmu działania wulkanu, a później przechodzi do przykładów. Na lekcji poznamy 7 erupcji (i jeden uśpiony wulkan), które odcisnęły swe piętno na społecznościach - od nowych wysp powstających u wybrzeży Islandii do światowego ochłodzenia klimatu w XIX wieku. Wydarzenia te pozwolą poznać różne rodzaje erupcji wulkanicznych i zrozumieć ich konsekwencje.

Lekcja zakończy się quizem na platformie KAHOOT. Uczniowie mogą odpowiadać indywidualnie, za pomocą smartfonów, lub na komputerze jako cała klasa. Aby wziąć udział w quizie należy wejść na stronę kahoot.it i wpisać GAME PIN CODE (kod gry) wyświetlony na ekranie.

Lekcji towarzyszy również karta pracy, którą można wydrukować i rozdać uczniom przed lekcją. Link do pliku znajduje się w sekcji "Description for enrolled" ("Opis dla zapisanych"). Na jednej stronie A4 mieszczą się karty dla 2 osób.